PL EN DE

Stos cenowy dla polskich farm wiatrowych na potrzeby aukcji OZE

Pakiet 4 opracowań kwartalnych

W opracowaniu znajdzie się analiza planowanych aukcji na nadchodzący rok, zgodnie z aktualną wiedzą w tym zakresie. Obejmie ona swoim zakresem proponowane wolumeny i ceny w poszczególnych koszykach oraz zestawienie technologii wytwarzania, które mogą ubiegać się o wsparcie w poszczególnych aukcjach.

Operatorzy instalacji wiatrowych przygotowują własne strategie w zakresie określenia warunków uczestnictwa w planowanych aukcjach na sprzedaż energii elektrycznej. W szczególności prowadzą rozpoznanie rynku pod kątem stworzenia optymalnej oferty cenowej.

Wychodząc naprzeciw tym potrzebom, zachęcamy Państwa do skorzystania z naszej analizy, która pokaże jak w chwili obecnej radzą sobie polskie farmy wiatrowe na rynku hurtowym energii elektrycznej. Ranking cenowy farm wiatrowych, uzupełniony parametrami charakteryzującymi efektywność podmiotów z branży energetyki wiatrowej, pozwoli umiejscowić Państwa instalacje pośród podobnych podmiotów w Polsce.

Przedmiotowa analiza będzie miała charakter opracowania kwartalnego, w którym bez ujawniania danych umożliwiających identyfikację konkretnego podmiotu (wyjątek stanowią ewentualne jednostki stanowiące własność Zamawiającego), przedstawione zostaną wybrane wskaźniki dla farm wiatrowych, o mocy zainstalowanej od 10 MW włącznie. Opracowanie będzie prezentowało następujące wielkości:

  • Ceny sprzedaży energii elektrycznej, w PLN/MWh,
  • Jednostkowe przychody ze sprzedaży praw majątkowych, w PLN/MWh,
  • Jednostkowe koszty techniczne wytwarzania energii elektrycznej, w PLN/MWh,
  • Jednostkowa marża ze sprzedaży energii elektrycznej i praw majątkowych w PLN/MWh,
  • Jednostkowe koszty energii elektrycznej sprzedanej z własnej produkcji, w PLN/MWh,
  • Produktywność wytwarzania energii elektrycznej, odniesiona do 1MW mocy zainstalowanej.

Wyniki zostaną zaprezentowane w postaci rankingu dla poszczególnych instalacji wiatrowych.

Kontakt:
Jakub Jaworski
tel. 22-444-20-64
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.